APIE MUS RAŠO

Nepaprasta dovana vaikams - erdvinis kinas


2019 m. birželio 29 d., šeštadienis, Nr.47 (1867) 

Birželio 22 d., šeštadienį, Švenčionėlių Carito vaikų dienos centras "Šypsenėlė" šventė 10 metų gimtadienį. Nuostabią dovaną dienos centro vaikams, darbuotojams bei svečiams padovanojo UAB "Aukštaitijos verslo centras". Jie į gimtadienio šventę atvežė pramogą "Kinas kitaip" - erdvinį kiną.

Čia vaikai žiūrėjo savo amžiaus grupei tinkamus edukacinius bei pramoginius filmukus, po kurių buvo kupini gerų emocijų. Tokia pramoga mūsų rajone - naujovė, todėl plačiau apie erdvinį kiną paprašiau papasakoti pardavimų vadovą Ernestą Stelmach:

- Kadangi per erdvinę projekciją informacija įsisavinama geriau ir paprasčiau, pastebėta, kad per tai galima edukuoti vaikus. Aukštaitijos verslo centro vadovas Linas Perveneckas iškėlė mintį rodyti filmus planetariume ir kad tai būtų prieinama visiems: nuo mažų iki didelių. Iš pradžių viskas prasidėjo nuo miesto švenčių, pavienių mokyklų, o nuo šių metų kovo mėnesio "Kinas kitaip" įtrauktas į Kultūros paso programą kaip oficiali pamoka. Dabar mus mato daugiau mokyklų organizacijų ir nori mūsų pamokų - kino. Nuo kovo mėnesio su erdviniu kinu apsilankėme 42 mokyklose skirtinguose Lietuvos miestuose. Laikui bėgant populiarėjame, gauname daug teigiamų atsiliepimų. Atvykę į mokyklą, atsižvelgiame į mokymo programą, pagal tai rodome filmus, pavyzdžiui, ketvirtokams - saulės sistema, 9 - 10 klasėms - atsinaujinantys energijos šaltiniai. Bet koks filmas sukuria tam tikrą emociją, tai per tą emociją ir stengiamės lengviau pasiekti vaikus ir ilgiau išliktų bei būtų įsisavinti gaunamą informaciją. Rodome ir pramoginius filmukus, kurie pakelia nuotaiką, nes yra gražūs, linksmi, efektingi. Panašų kiną galima rasti Vilniuje, planetariume, bet jis yra stacionarus ir ne kiekvienas turi galimybes ten nuvykti, o mes esame mobilūs, atvykstame į bet kurį Lietuvos kampelį ir visi be išimties tą kiną gali pažiūrėti. Nors mūsų erdviniam kinui dar tik metai, bet per šį laiką sudalyvavome 10-yje švenčių, aplankėme apie 80 mokyklų. Mūsų Aukštaitijos verslo centras yra įsikūręs Palūšėje. Mes teikiame ne tik erdvinio kino paslaugas, bet organizuojame įvairias edukacines išvykas į Aukštaitijos nacionalinį parką, organizuojame stovyklas vaikams, turime žiemos ir pavasario stovyklas vaikams su NATO kariais iš Olandijos, ateityje šias stovyklas planuojame organizuoti ir vasarą.

Mūsų veikla nėra projektinė, tai privati iniciatyva, komandoje dirbame penkiese.

Zita PAULIUKEVIČIENĖ


© 2020 KINAS KITAIP  Visos teisės saugomos.
Powered by Webnode
Create your website for free!